Yalova Boşanma Avukatı Bakacakları Davaları İki Ana Bölüme Ayrılmaktadır

 • Anlaşmalı boşanma
 • Çekişmeli boşanma

Olacak şekildedir. Ancak, bu iki ana dalın altında, Çekişmeli boşanma davalarının da kendi alt başlıkları mevcuttur.

İÇİNDEKİLER

HARBİYE HUKUK BÜROSU BOŞANMA HİZMETLERİ

  Hakkınızda açılmış bir boşanma davası ya da açmak istediğiniz bir boşanma davası için avukatlık hizmeti almak her zaman en güvenilir yoldur. Harbiye Hukuk Bürosu olarak tecrübeli ve uzman avukat kadromuzla müvekkillerimizin boşanma davasını en hızlı şekilde sonuçlandırmak ve menfaatlilerini korumak bizim önceliğimizdir. Boşanma davasıyla birlikte nafaka davaları, velayet davaları, mal tasfiyesi gibi aile hukukuna dair pek çok alanda hizmet vermekte olup müvekkillerimize çok yönlü bir hukuki koruma ve uyuşmazlık çözümü sunmaktayız.

YALOVA BOŞANMA AVUKATI İLETİŞİM BİLGİLERİ

İstanbul Avukat Avukat Haşim ELMAS
Telefon: 05074330000
Mail: [email protected]
 Hizmet Alanları: Anlaşmalı Boşanma, Çekişmeli Boşanma, Mal Paylaşımı, Nafaka

Öncelik Yalova Boşanma avukatı seçiminizi yapmalı sonrasında numarasına ulaşmak için Yalova Barosu danışma hattını arayarak sorgulamalısınız. İstanbul avukat arayışınızda avukatınızı belirledikten sonra iletişim bilgilerine ulaşmanız zor olmayacaktır. Bu durumda seçtiğiniz bursa avukatın ismini Google arama motoruna yazsanız dahi, iletişim bilgileri karşınıza çıkacaktır.

YALOVA BOŞANMA AVUKATI

Aile hukukunun en önemli davalarından biri olan boşanma davaları çeşitli nedenlere dayanmaktadır. Harbiye Hukuk Bürosu avukatları, Eyüp avukatı sıfatı ile bu nedenleri tespit ederek davayı açar. Ayrıca boşanma davası ile aile hukuku temelli velayet, nafaka vb. tüm dava ve işlerle de ilgilenir.

 1. Anlaşmalı Boşanma Davaları
 2. Çekişmeli Boşanma Davaları
 3. Mal Rejiminden Kaynaklanan Aile Hukuk Davaları
 4. Nafaka Davaları
 5. Velayet Davaları
 6. Evlilik Sözleşmesi
 7. Aile Şerhi Konulması Davası
 8. Koruyucu Aile Hukuk Hizmetleri
 9. Aile Konutunun Davacı veya Davalı Eşe tahsis Edilmesi Davası

Aile hukuku boşanma, velayet, mal paylaşımı, boşanmadan kaynaklı maddi ve manevi tazminat gibi birçok konuyu içerisinde barındırır. Medeni hukukun bir dalı olan aile hukuku kendine has bir yargılama yöntemine sahiptir ve boşanma avukatı gibi bir kavramın ortaya çıkmasının en temel sebebi de budur. Zira kendine özgü bu kuralların ve uygulamasının ne şekilde yapılacağı, tarafların hak ve alacaklarının en doğru nasıl ifade edilebileceği boşanma davası esnasında önem arz eder ve boşanma avukatı bu anlamda müvekkillerine en iyi hizmeti sunmak için çaba gösterecektir. Nafaka miktarı, müşterek çocuğun velayetinin kime verileceği, boşanmada kusurlu olan tarafında ödemekle yükümlü olacağı maddi ve manevi tazminat, ziynet eşyalarının paylaşımı boşanma davasının konusunu oluşturur.

BOŞANMA DAVASI NEDİR?

  Boşanma, eşlerin kanunda öngörülmüş olan bir sebebe ya da sebeplere dayanarak eşlerden birinin açacağı bir dava ile evlilik birliğinin hâkim kararıyla sona ermesidir. Türk Medeni Kanun sisteminde boşanmaya ancak hâkim karar verebilir. Boşanma davası açma hakkı her iki eşe de eşit olarak verilmiştir ancak davayı yalnızca birinin açmış olması yeterlidir. Boşanma davasında davacı ve davalı sıfatı eşlerdir. Boşanma davası açma hakkı, kişiye sıkı sıkıya bağlı bir haktır, davanın tarafı yalnızca eşler olabilir ve eşlerden birinin ölmesi durumunda boşanma davası açma hakkı sona erer, mirasçılara geçmez. Boşanma davası açılmışken eşlerden biri ölürse, dava düşer.

BOŞANMA AVUKATI SEÇİMİ ÖNEMLİ MİDİR?

  Boşanma Avukatı seçimi boşanma sürecini kolay ve rahat atlatmak açısından oldukça önemlidir. Boşanma her zaman sadece iki kişiyi ilgilendiren bir durum değildir. Özellikle velayet ve nafaka konuları, boşanma avukatlığını çok hassas bir noktaya taşımaktadır. Aile kurumu tarihin en eski dönemlerinden itibaren sosyal yaşantının en önemli kurumlarından biri olmuştur ve bu durum tüm modern hukuk sistemlerinde kabul görmüştür.

  Türkiye Cumhuriyeti Anayasası da aile kurumunun önemine dikkat çeken düzenlemeler içermektedir. Böylesine hassas ve önemli bir kurum olan aile birliğinin sonlandırılmasına da aynı şekilde çok hassas ve titiz yaklaşılmalıdır. Bunu sağlamak ise yola çok iyi boşanma avukatıyla çıkmakla mümkün olur. Boşanma Avukatının en iyi mesleki tecrübe ve donanımlara sahip olması gerekir. İyi bir boşanma avukatı, müvekkillerinin süreci yıpranmadan atlatmasını, menfaatinin gözetilmesini ve istenilen sonuca en hızlı ve en iyi şekilde ulaşılmasını sağlar. Tüm bunlar ise, Boşanma Avukatının meslekte edindiği tecrübeleriyle ve bilgisiyle sunabileceği bir durumdur.

  Esasında Boşanma Avukatlığı uzmanlık gerektiren bir alan değildir. Boşanma Avukatlığı yapan kişilerin hukukun bu alanında uzmanlık belgesi elde etmiş olması gerekmez. Fakat, faaliyet alanı aile hukuku olan avukatlarla çalışmak her zaman için daha avantajlı olup, sürecin en doğru şekilde atlatılmasına imkân sağlayacaktır. Boşanma avukatlığı, boşanma konusu dışında mal rejimi, velayet davaları, tazminat talepleri gibi konularda da yeterli bilgi ve tecrübe gerektiren bir alandır.

YALOVA’DA BOŞANMA AVUKATI ÜCRETİ NE KADAR?

  Boşanma avukatı ücreti, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi ve yerel baroların düzenlemelerine göre belirlenir. Yalova Boşanma avukatı, asgari ücret tarifesi ve yerel baroların düzenlemelerini esas alarak, mesleki tecrübe ve yeterliliğine denk bir ücret belirleyebilir fakat boşanma avukatının Avukatlık Asgari Ücret Tarife’sinde belirlenen miktarın altında bir ücret kararlaştırması yapması yasaktır.

  Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı tarafından belirlenir ve tebliğin Resmî Gazete ’de yayınlanmasıyla yürürlüğe girer. 2023-2024 güncel asgari ücret tarifesine göre boşanma avukatı ücreti 2023 yılında asgari 17.900 TL’dir. Boşanma davasının, diğer tüm dava işlerinde olduğu gibi tabi olduğu bir takım harç ve masraf ücreti de mevcuttur. 2023 yılı boşanma davası harç ücreti, avans ve masrafı yaklaşık olarak 1850 TL’dir. İlaveten, yargılama esnasında da tanık dinlenilmesi, bilirkişiye başvurulması gibi birtakım ek ücretler de doğabilir. 2023-2024 Asgari Ücret Tarifesi sayfamızdan detaylı ücret bilgisine ulaşabilirsiniz.

YALOVA’ DA BOŞANMA AVUKATINA NASIL BAŞVURULUR?

 Yalova’da bulunan tüm avukatların bilgileri Yalova Barosu Baro Levhasında mevcuttur. Yalova’da boşanma avukatı arayanlar, Baro’nun resmi internet sitesinden bu bilgilere ulaşabilirler. Yine pek çok hukuk bürosunun hizmet verdikleri alanları, bünyelerinde çalışan avukatların ve iletişim bilgilerinin yer aldığı internet siteleri ziyaret edilerek boşanma avukatı edinilebilir. Bununla birlikte, aile hukuku alanında Yalova Boşanma avukatı, en iyi boşanma avukatı için, tavsiye üzerine hareket edilerek de seçim yapılabilir.

Harbiye Hukuk Bürosu alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla ile Yalova Boşanma avukatı, Aile Hukuku ve Boşanma Hukuku başta olmak üzere Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, İdare Hukuku, Borçlar Hukuku, Miras Hukuku alanları olmak üzere, Sözleşmeler, Ticaret Hukuku, Bilişim Hukuku, Spor Hukuku, Sağlık Hukuku ve Rekabet Hukuku gibi birçok alanda, Avukatlık ve hukuki danışmanlık faaliyetleri yürütmektedir.

Harbiye Hukuk ve Danışmanlık, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile gerek ulusal gerekse uluslararası alanda faaliyet gösteren müvekkillerine hukukun birçok farklı alanında danışmanlık ve dava takibi hizmetleri veren bir hukuk bürosudur. Büromuz farklı uzmanlık alanlarında akademik başarı göstermiş profesyonel avukatlardan oluşmaktadır. Yalova boşanma avukatı için avukat kadromuza iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

YALOVA BOŞANMA AVUKATI HAŞİM ELMAS

Boşanma davasına ilişkin avukatlık ücreti, davaya vekil olan avukatın ilgili dava için harcayacağı zaman ve emekle birlikte baroların önerisi kapsamında farklılık gösterebilmektedir. Boşanma davasının çekişmeli ya da anlaşmalı olması da bu farklılık için temel arz etmektedir. Boşanma davasının çekişmeli olduğu durumlar daha fazla mesai ve emek gerektirdiğinden daha yüksek ücretler talep edilebilmektedir. Yalova boşanma avukatı ücretleri, Boşanmanın anlaşma ile sağlandığı durumlarda ise daha az emek ve zaman harcanacağından buna bağlı olarak avukatlık ücreti de daha düşük olacaktır.

BOŞANMA DAVASI AVUKATI YALOVA

Çekişmeli Boşanma Davası Detayları;

Anlaşmalı boşanma davası dışında kalan tüm boşanma türleri çekişmeli davaları oluşturmaktadır. Bu süreçte taraflar arasında bir uzlaşma sağlanamamakla birlikte genelde taraflardan birinin boşanmak istemediği davalardır. Taraflar arasında yaşanan anlaşmazlıklar sebebi ile doğal olarak anlaşmalı boşanma sürecinden daha uzun sürmektedir. Yalova boşanma avukatı ve diğer bölgelerde görülmekte olan davalarda, bu davaların vekilliğini üstlenen avukatlar, anlaşmalı veya çekişmeli ilerlemekte olan boşanma sürecinin en iyi şekilde devamını ve bu süreçte müvekkillerine yardımcı olmayı amaçlarlar.

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

 • Pek Kötü Muamele Sebepli Boşanma Davaları
 • Zina Sebepli Boşanma Davaları
 • Terk Sebepli Boşanma Davaları
 • Hayata Kast Sebepli Boşanma Davaları
 • Suç İşleme Sebepli Boşanma Davaları
 • Onur Kırıcı Davranış Sebepli Boşanma Davaları
 • Haysiyetsiz Hayat Sürme Sebepli Boşanma Davaları
 • Akıl Hastalığı Sebepli Boşanma Davaları
 • Evlilik Birliğinin Sarsılması (Şiddetli Geçimsizlik) Nedeniyle Boşanma
 • Anlaşmalı Boşanma
 • Fiili (Eylemli) Ayrılık Nedeniyle Boşanma Şeklinde düzenlenmiştir.

İçerikte Neler Var?

 • Boşanma Davaları Nedir?
 • Boşanma Avukatı Kime Denir?
 • Boşanma Avukatı Neler Yapar?
 • Boşanma Davalarına bakan Avukatlar?
 • Yalova Boşanma Avukatı Nedir, Kime Denir?
 • Yalova Boşanma Avukatı Görevleri
 • Boşanma Avukatına Mı İhtiyacınız Var?

YALOVA’DA BOŞANMA AVUKATI

Yalova boşanma avukatı, Yalova ve civarında özellikle Yalova Barosuna kayıtlı avukatların boşanma davaları le ilgili branşlaşmasıdır. Tabi ki Yalova boşanma davalarına bakan avukatlar, Türkiye’nin tüm illerindeki ceza davalarına da bakabilmektedir.

EN İYİ YALOVA BOŞANMA AVUKATI NASIL BULUNUR?

Yalova en iyi boşanma avukatları, müvekkilleri tarafından özenle seçilmelidir. Yalova’da boşanma davalarına bakan avukatların ve hukuk bürolarının aldığı davalar o avukatların tecrübeleri ve azimleri ile doğru orantılıdır. Bu nedenle Yalova en iyi boşanma avukatı arayışınızda bu kriterleri önemsemelisiniz.

YALOVA’DA EN İYİ BOŞANMA AVUKATI HANGİSİ?

Boşanma davalarında uzmanlık önemlidir. Hiçbir avukat kendisine, “en iyi boşanma avukatı” unvanı vermemelidir, veremez. Yalova boşanma davalarına bakan avukatlar genelde boşanma davlarında uzmanlaşmışlardır. Bizimle iletişime geçerek yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Hukuk büromuz, her biri kendi alanlarında uzmanlaşmış en iyi hukukçu ve avukatlardan oluşmaktadır.

BOŞANMA AVUKATLIĞI AVUKATLIK BRANŞI MI DIR?

Yalova Boşanma avukatı branşlaşmaya önem vermektedir Yalova boşanma davalarına bakan avukatlar spesifik başka tür davalara da bakmaktadırlar ama boşanma hukuku dalında uzman olmak daha önemlidir.

YALOVA BOŞANMA AVUKATI ÜCRETİ

Türkiye Barolar Birliğinin belirlediği tarifenin altına inilemez. Avukatlar vekalet ücretlerini diledikleri gibi de belirleyemezler. Her yıl Resmî Gazete’ de yayımlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi vekalet ücretinin alt sınırını belirler.

BOŞANMA AVUKATI TUTMAK ZORUNLU MU?

Yalova’da boşanma davalarına bakan avukatlar açısından boşanma davalarında uzman avukat tutulmasını tavsiye ederiz. Boşanma hukuk sisteminde avukatla temsil zorunluluğu yoktur.

AVUKATA SORU SORMAK ÜCRETLİ MİDİR?

Avukata soru sormak ücretli olmamakla beraber hukuki danışmanlık hizmeti alındığı durumlarda bu hizmete karşılık gelen her yıl TBB tarafından belirlenen yasal ücretin ödenmesi gerekmektedir.

Yalova’nın en iyi boşanma avukatları danışmanlık ücreti almaktadır.

HUKUKİ DANIŞMANLIK ALINMAYIP DAVA AÇMAYA İHTİYAÇ DUYULAN HALLERDE DE HUKUKİ DANIŞMANLIK ÜCRETİ ÖDENİR Mİ?

Doğrudan dava açılacak bir durumun mevcut olduğu hallerde hukuki danışmanlık ücreti ödenmesi gerekmemektedir. Yalova’nın en iyi boşanma avukatlarının bu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

HER DAVANIN MASRAFI AYNI TUTARDA MIDIR?

Her davanın masrafı aynı olmamaktadır. Davanın türüne, ne kadar sürede sonuçlanacağına ve yapılması gereken işlemlere göre dava masrafları değişiklik göstermektedir. Yalova Boşanma avukatımasraflar konusunda dikkatli davranmaktadır.

Yalova’da boşanma davalarına bakan avukatlar.

AVUKATLIK ÜCRETİ İLGİLİ DAVA BİTTİKTEN SONRA KARŞI TARAFTAN ALINABİLİR Mİ?

Yasal olarak avukatlık ücretinin dava sonunda karşı taraftan alınması mümkün olmakla birlikte mahkeme, vekalet ücreti adı altında yapılan avukatlık masrafını karşı tarafın ödemesine de  karar verebilmektedir.

DAVA AÇILDIKTAN SONRA KARŞI TARAFLA ANLAŞMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Her dava açısından davanın açılması sonrasında karşı tarafla uzlaşarak davadan vazgeçilmesi mümkün değildir. Bu durum özellikle boşanma davaları için geçerlidir. Kamu davasının açılmasının ardından şikayet geri alınsa dahi kovuşturulmaya devam edilecektir.

KİŞİLERİN AVUKATA VERDİĞİ BİLGİLER GİZLİ KALIR MI?

Avukat ve müvekkil gizliliği kapsamında, müvekkil tarafından avukata verilen her bilgi sır saklama yükümlülüğü ve etik kurallar çerçevesinde kesinlikle gizli tutulacak olup üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Aile Hukuku denildiğinde, boşanma davaları bu düzenlemenin içerisinde olup boşanma sürecinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi taraflar için oldukça mühimdir.

Biz boşanma davalarına bakan avukatlar, Boşanma sürecinde çiftler arasında mal paylaşımları, velayet, nafaka, maddi ve manevi tazminat, ev eşyalarının paylaşımı gibi konularda ihtilaflara çok sık rastlamaktayız.

Eski Medeni Kanun zamanında evlenmiş yani 2002 öncesinde evlenenler ve evlilikleri yeni medeni kanun yürürlükteyken sona ermiş eşlerin malvarlıklarının tasfiyesinde bir çok sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Temel sorunlardan biri de mal rejimi tasfiyesinin hangi kanuna göre yapılacağıdır. Yalova’nın en başarılı boşanma avukatları bu konuyu iyi bilir. Yalova’da boşanma davalarına bakan avukatlardan Av. Haşim ELMAS Yargıtay uygulamalarının yakından takip edilmesi gerektiğini bilmektedir.

‘’Mal Ayrılığı’’ ve ‘’EDİNİLMİŞ MALLARA KATILMA’’ arasındaki fark; Adı üzerinde, her bir eşin kendi edindiği mal kendine rejimidir. Mal ayrılığı rejiminde eşlerden her biri, kendi malvarlığı üzerinde yararlanma ve tasarruf edebilir. Yalova boşanma davalarına bakan  Yalova Boşanma avukatı Av. Haşim ELMAS, eşlerden biri diğerine ait olup, paylaştırma dışı kalan bir malın edinilmesine veya korunmasına katkıda bulunmuşsa; mal rejiminin sona ermesi hâlinde, katkısı oranında hakkaniyete uygun bir bedel ödenmesini gerektiğini belirtmektedir.

Edinilmiş Mallara Katılma Rejimi: Kısaca, miras hariç tüm malların %50 ortaklığıdır. Yalova’nın en iyi boşanma avukatı keza bu konuya vakıftır. Yeni Medeni Kanun ile edinilmiş mallara katılma rejimi yasal mal rejimi olarak kabul edilerek çalışmayan kadının mal varlığına sahip olmaması ve boşanma sonrasında kadını maddi dayanaktan önemli ölçüde yoksun bırakılmasının önüne geçilmiştir. Yalova boşanma davası avukatı ve Yalova’n en iyi avukatları bu tür davaları kazanmanın yolunu bulabilir.

BOŞANMA DAVALARI NE KADAR SÜRER?

Anlaşmalı boşanma davaları yalnızca bir duruşmada biter. Çekişmeli boşanma davalarında bu süre çok daha uzundur ve bu sebeple de daha masraflı davalardır.

Çekişmeli boşanma davasında yargılama aşamaları uzun sürer. Dilekçeler aşaması, Öninceleme ardından Tahkikata geçilir sonra Sözlü Yargılama ve Hüküm aşamalarından oluşur. Ortalama 1-2 yıl arasında, İstinaf aşaması hariç olmak üzere süreç tamamlanır.

 “Boşanma Davası kaç ay sürer?”, “Boşanma davası kaç yıl sürer?”, “Boşanma davası en fazla ne kadar sürer?”

Süreler genel nitelikli olup kesinliği bulunmamaktadır.

BOŞANMA DAVASINDA DAVAYI İLK AÇAN AVANTAJLI MIDIR?

Bu sorunun cevabı ilk davayı açan yan her zaman avantajlıdır. Davayı ilk açan eş için öncelikle avantaj, boşanma davasının hangi şehirde açılacağının belirlenmesidir. Eş, davasını isterse oturduğu yerdeki, isterse karşı tarafın bulunduğu yerdeki, ya da en son 6 ay beraber yaşadıkları yerde açabilir.

Mesela eşinin zina ettiğini öğrenen kişi bir yıl davayı açmayıp beklerse, zina sebebine dayalı olarak dava açamayacaktır.

Keza, fiziksel şiddet uygulanmasına rağmen hala aynı çatı altında yaşanıyorsa affetmiş sayılacaktır. Yani, dava açılmasını beklemek bazen hak kaybına sebebiyet verir.

BOŞANMA DAVASINA KATILIM ZORUNLU MUDUR?

Boşanma davalarında ceza yargılamasındaki gibi zorla getirme veya yakalama kararı çıkarılması gibi bir durum söz konusu olmadığından, davalara katılım zorunlu değildir. Tabi bu durumun İstisnası mevcuttur.

Çekişmeli boşanmalarda kişinin avukatı var ise, duruşmaya katılmak zorunda değildir. Eğer kendisini vekil ile temsil etmiyor ise, hak kaybı yaşanması muhtemeldir. Kişi davacı ise; duruşmaya kendisi veya vekili katılmaz ise dava dosyası önce işlemden kaldırılır ve yenilenmediği takdirde davanın açılmamış sayılmasına karar verilir.

Kişi avukat tutmaz ya da kendisi de takip edemez ise, duruşmada gerçekleşen ve yokluğunda yapılan usuli işlemlere itiraz etmesi mümkün değildir.

ÇEKİŞMELİ BOŞANMA DAVASI, ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASINA ÇEVRİLİR Mİ? DÖNER Mİ?

Çekişmeli boşanma davası devam ederken, taraflar boşanmanın sonuçları konusunda anlaşmaya varırlarsa, aralarında hazırlayacakları protokol sayesinde anlaşmalı boşanmalarını talep edebilirler. Yani çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma davasına döner.

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI, ÇEKİŞMELİ BOŞANMA DAVASINA ÇEVRİLİR Mİ? DÖNÜŞEBİLİR Mİ?

Anlaşmalı boşanma davası sürmekte iken, taraflardan biri, ben bu protokolü kabul etmiyorum der ise, dava kendiliğinden Çekişmeli boşanma davasına dönüşür.

Ya da; Eşlerden biri duruşmaya gelmez ise, Eşlerden biri protokoldeki hükümlerden bir tanesini bile kabul etmezse, Taraflardan bir tanesi duruşmada ben anlaşmalı boşanmak istemiyorum şeklinde beyanda bulunur ise, dava çekişmeliye döner.

EŞLERDEN BİRİSİ BOŞANMAK İSTEMİYOR İSE;

Boşanma davasının kabulünde, her iki eşin boşanmak istemesi gerekmez. Boşanma davası açmak için karşı tarafın kabulü gerekmemektedir.

BOŞANMA DAVASI İLE BİRLİKTE MAL PAYLAŞIMI DAVASI AÇILABİLİR Mİ?

Mal paylaşımı davası ayrı bir davadır, birlikte açılamaz, mal rejiminin tasfiyesine ilişkin ayrı bir dava açılması mümkündür.

BOŞANMA DAVASI REDDEDİLDİKTEN SONRA ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI AÇILABİLİR Mİ?

Kesinlikle açılabilir bu duruma hukuken bir engel yoktur. Eşler, boşanma davası reddedildikten sonra boşanmanın sonuçları konusunda anlaşmaya varabilirler.

BOŞANMA DAVASINDA KADININ HAKLARI

 • Kendisi için Tedbir Nafakası,
 • Yoksulluk Nafakası,
 • Kadının Kendi Eşyalarını Talep Etmesi,
 • Mal Rejiminden Kaynaklı Alacak ve Haklar,
 • Ayrı Yaşama Hakkı,
 • Ziynet Eşyası Alacağı,
 • Ortak Konutun Özgülenmesini Talep Etme,
 • Çocuğun Teslim Edilmesini Talep Etme,
 • Çocuk İle Kişisel İlişki Kurma Hakkı,
 • Çocuk İçin Tedbir Nafakası Hakkı,
 • Çocuğun Tedbiren Velayetini Talep Etme,
 • İştirak Nafakası,
 • Kadının Maddi Tazminat Hakkı,
 • Kadın Eşin Manevi Tazminat Hakkı,
 • Aile Konutu Şerhi Konulmasını İsteme Hakkı,

Boşanma davalarınızda ve Aile Hukukunu kapsayan her türlü hukuki uyuşmazlıkta Yalova boşanma davalarına bakan avukat Haşim ELMAS size hizmet sağlamaktadır. Sunduğu avukatlık ve danışmanlık hizmetleri ile size en uygun, etkin ve pratik çözümleri uygulamaktadır.

Müvekkillerimiz ile kurmuş olduğumuz iyi ve etkili iletişim, müvekkillerimizin kendilerini daha doğru ifade etmelerine katkı sağlayarak hukuki uyuşmazlıkların doğru tespit edilmesini ve çözümünü hızlandırmaktadır.

YALOVA’DA BOŞANMA AVUKATI

Yalova bölgesinde bulunan ofisimize telefon numaramızdan rahatlıkla ulaşabilir ve hukuki sorunlarınız hakkında tarafımıza danışabilirsiniz. Yalnızca Yalova ile sınırlı kalınmayarak, Yalova Boşanma avukatlığı ve diğer avukatlık hizmetleri, Yalova bölgelerinde de hizmetlerini sürdürmektedir.

YALOVA BOŞANMA AVUKATLARI

Boşanma, hayatın olağan akışında toplumda sıkça yaşanan bir olay olduğundan insanlar sıkça bu konuda hizmete ihtiyaç duymaktadır.

Yalova boşanma avukatları, tarafların talep ettiği hizmeti en titiz şekilde sunarak sürecin sorunsuz ilerlemesini sağlamaktadır.

Yalova Boşanma avukatı ücretleri, hukuki sürecin özelliklerine, olayın içeriği ve tarafların taleplerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Süreci en iyi şekilde yönetebilmek ve profesyonel olarak hizmet sunabilmek için ailenin korunması da gözetilerek ortak bir paydada buluşmak amaçlanmaktadır. Tarafların haklarının korunması temel prensibimiz ve asli önceliğimiz olmakla birlikte boşanma sürecinizin her aşamasını hassasiyetle takip etmekteyiz.

Aile Hukukuna ilişkin diğer davalarda da gerekli hukuk bilgisine sahip olan avukatlarımız, davanın lehinize sonuçlanması için gerekli tüm çalışmayı yapacaktır. Av. Haşim ELMAS bu hususta yüksek kalitede ve devamlı bir hizmet almak isteyen taraflar için en iyi tercihlerden biri olmayı başarmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap