İstanbul Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi Telefon , Adres ve Dahili Numaralar

Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi Telefon Numarası: 0212-375-75-75 numaralı telefonu aradıktan sonra dahili numarayı tuşlayınız.

İstanbul Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi Adres: İstanbul adliyesi ana binada bulunmaktadır.( Çağlayan Meydanı Şişli Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No: 223 Şişli / İstanbul)

İSTANBUL FİKRİ SİNAİ HAKLAR HUKUK MAHKEMESİ TELEFON İÇİN DAHİLİ NUMARALAR

İstanbul Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi Telefon GÖREVİ DAHİLİ
İSTANBUL 1.FİKRİ SİNAİ HAKLAR HUKUK MAHKEMESİ BÜROSU İLETİŞİM DAHİLİ NUMARASI KALEM 54656
İSTANBUL 2.FİKRİ SİNAİ HAKLAR HUKUK MAHKEMESİ BÜROSU İLETİŞİM DAHİLİ NUMARASI KALEM 54669

İstanbul Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi telefon ve iletişim numaraları İstanbul Adliyesi resmi web sitesinden alınmıştır.

İSTANBUL FİKRİ SİNAİ HAKLAR HUKUK MAHKEMELERİNDE HANGİ DAVALAR GÖRÜLMEKTEDİR?

Fikrî ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemeleri, Patent Haklarının Korunmasına ilişkin tüm davalara, Endüstriyel Tasarımların Korunmasına ilişkin davalara, Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki davalara, Markaların Korunmasına ilişkin davalara ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun düzenlediği hukuki ilişkilerden doğan tüm davalara bakmakla görevli ve yetkilidir. Mahkemenin bakacağı davalarda dava konusunun miktarı dikkate alınmamaktadır. Fikrî ve sınaî haklar hukuk mahkemeleri Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun olumlu görüşü alınarak, tek hâkimli ve asliye mahkemesi derecesinde Adalet Bakanlığınca lüzum görülen yerlerde kurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap